https://pgen.pl/assets/cache/fbe5b003c8d415a7c474817273cf355b_750_319_optim.jpg
Zenon Plech: Polacy okrzepli i muszą walczyć o medale

— Jesteśmy potęgą żużla i najwyższy czas, aby nasi młodzi zawodnicy totalnie zdominowali Grand Prix — uważa Zenon Plech, wicemistrz świata i jedna z legend polskiego żużla. Przypomnijmy, że były zawodnik Stali Gorzów i Wybrzeża Gdańsk przed tegoroczną edycją Grand Prix wraz z Markiem Cieślakiem, trenerem kadry narodowej, czuwał nad prawidłowym przygotowaniem toru do zawodów na PGE Narodowym.

W 2017 roku w cyklu Grand Prix wystartuje aż czterech reprezentantów Polski - pełnoprawnych uczestników serii. Będą to Bartosz Zmarzlik (3. miejsce w sezonie 2016), Piotr Pawlicki (6. miejsce), Maciej Janowski (10. miejsce) i Patryk Dudek (uzyskał awans do SGP).

— Dość wymówek, że nasi są młodzi i muszą się uczyć. Pewna taryfa ulgowa może dotyczyć Dudka, który zadebiutuje w cyklu, ale pozostali powinni zaprezentować pełnię swoich możliwości. Już ten rok pokazał, że stać ich na bardzo dużo. Na pewno ważne jest podejście mentalne. Przecież w polskiej lidze wygrywają z wszystkimi najlepszymi na świecie. Chodzi o to, żeby przenieść to na Grand Prix i robić swoje. Ja w nich wierzę i sezon 2017 powinien być dla nas naprawdę bardzo udany. Polski żużel i polscy kibice potrzebują sukcesów w Grand Prix. Ważny będzie start w Grand Prix, a więc pierwsze rundy. W tym wypadku dużym handicapem dla nas będą drugie zawody w Warszawie. Mam nadzieję, że już tam pokażemy siłę — powiedział Zenon Plech.

Nasza czwórka w Grand Prix jest rekordowo młoda. W dniu zawodów na PGE Narodowym, a więc 13 maja przyszłego roku polscy reprezentanci, nie licząc żużlowca z dziką kartą, którego nazwiska jeszcze nie znamy, będą mieć razem średnio 23,8 lat.

Sprzedaż biletów na zawody rozkręca się na dobre. Najtańsze wejściówki kosztują 49 zł. Od 1 stycznia 2017 bilety będą droższe o 10 zł w każdej z kategorii. Warto nabyć bilet na PZM Warsaw FIM SGP of Poland jeszcze w starym roku. Może to być też doskonały prezent na Święta. Więcej informacji na kupbilet.pl.

Link skrócony: www.stdn.pl/4330-eded0

Co o tym sądzisz?