https://pgen.pl/assets/cache/bd2fd28920f6a58385eafd28e33cd0f7_750_319_optim.jpg
Polscy żużlowcy będą walczyć na PGE Narodowym o mistrzostwo świata

Trzeci rok z rzędu na PGE Narodowym w Warszawie gościć będą najlepsi żużlowcy na świecie. 13 maja 2017 roku (początek o godz. 19.00) rozegrana zostanie 2017 LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.

Po zdobyciu brązowego medalu mistrzostw świata w 2016 roku, Bartosz Zmarzlik będzie walczyć na PGE Narodowym o złoto. Pozostali trzej reprezentanci Polski w niczym mu nie ustępują i również mogą pokusić się o pozycje medalowe. Tak młodej kadry nie mieliśmy od 15 lat! 

FIM Speedway Grand Prix wyłania co roku medalistów oficjalnych Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu.  W sezonie 2016 awans do tego elitarnego grona uzyskał Patryk Dudek (25 l.) z Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, a jeździć tam będą również wspomniany Bartosz Zmarzlik (22 l.) ze Stali Gorzów, Piotr Pawlicki (23 l.) z FOGO Unii Leszno i Maciej Janowski (26 l.) z BETARD Sparty Wrocław. 

Jeszcze nigdy w historii FIM Speedway Grand Prix żadna narodowa reprezentacja nie była taka młoda jak Polacy. Średnia wieku naszych reprezentantów, stałych uczestników cyklu SGP 2017, w dniu zawodów w Warszawie wyniesie tylko 23,8 lat!

– Byłoby to dla nas olbrzymim wyróżnieniem, gdyby Żużlowcy uznali PGE Narodowy za swój "reprezentacyjny dom". Polscy piłkarze nieprzerwanie od dwóch lat wygrywają tu wszystkie mecze i bardzo chciałbym, aby PGE Narodowy przynosił szczęście i zwycięstwa także reprezentantom "czarnego sportu". Cieszy nas, że zawody Grand Prix mogą być organizowane na PGE Narodowym w kolejnych latach, ponieważ to oznacza, że przed nami wiele emocjonujących i spektakularnych meczów żużlowych w miejscu, w którym padają rekordy świata i frekwencji – podkreślał Jakub Opara, prezes spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.

Polacy na PGE Narodowym pobiją rekord. Ostatnio tak młodych polskich uczestników Grand Prix mieliśmy w 2002 roku, gdy czwórka Gollob, Walasek, Ułamek i Cegielski liczyła razem średnio 26,75 lat. Teraz kwartet Zmarzlik, Pawlicki, Dudek i Janowski w dniu zawodów liczyć będzie raptem 23,8 lat. 

– To dla mnie prawdziwa przyjemność pojechać w Indywidualnych Mistrzostwach Świata po raz trzeci na PGE Narodowym w Warszawie. Ten stadion jest wspaniały, a wypełniony przez kibiców do ostatniego miejsca stwarza niepowtarzany klimat żużlowego święta. Jestem przekonany, że czwórka polskich zawodników, którzy reprezentują nasz kraj w FIM Speedway Grand Prix 2017 pokaże wspaniałym polskim kibicom świetny żużel.  Liczymy na wasz doping! – oznajmił Bartosz Zmarzlik.

Sprzedaż biletów na zawody www.kupbilet.pl.

– To już trzecia edycja tych wspaniałych zawodów i jestem głęboko przekonany, że nawiążemy do bardzo udanego turnieju z roku 2016, gdy na PGE Narodowym zawody dostarczyły wielu sportowych emocji. Mamy najmłodszą reprezentację w historii Grand Prix, warto kibicować tym zawodnikom z nadzieją, że nawiążą do najlepszych czasów polskiego żużla. Zapraszam wszystkich na PGE Narodowy, aby osobiście mogli się przekonać jak polscy żużlowcy walczą o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata – mówił Andrzej Witkowski, Prezes Polskiego Związku Motorowego bardzo cieszy się z kolejnego turnieju LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix na PGE Narodowym. 


Link skrócony: pgenarodowy.pl/4330-a3d1c