https://pgen.pl/assets/cache/59dfe4d28140fde50bea50e277e02049_750_319_optim.jpg
Maciej Janowski wie, jak pokonać Taia Woffindena

14 maja LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland, a dzień później mecz żużlowej reprezentacji Polska – Reszta Świata. Jednym z naszych reprezentantów walczących o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu będzie Maciej Janowski. Jaki ma plan na zdetronizowanie aktualnego złotego medalisty? – Zamknąć go w busie, a klucze wyrzucić do rzeki – żartuje Janowski.

Jeszcze w kwietniu najlepsi żużlowcy na świecie ścigać będą się w Krsko. 14 maja cykl Grand Prix znowu zawita do Polski. Podczas LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym wystąpią Maciej Janowski, Jarosław Hampel, Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki i zawodnik reprezentacji Polski startujący z tzw. dziką kartą. 

- Krsko i Warszawa to dwa inne tory – mówi Maciej Janowski, pytany o porównanie aren, na których zawodnicy rozpoczną rywalizację w tegorocznym cyklu. - Przygotowania do Grand Prix są u mnie takie same jak w zeszłym roku. Współpracuję też z tymi samymi tunerami silników. Różnice? Teraz będę miał więcej doświadczenia i to, mam nadzieję, pomoże mi w Grand Prix. Utrzymanie w ósemce na ten rok to sukces, ale wiadomo, że w sezonie 2016 chciałoby się wypaść lepiej. Nie mam recepty na Grand Prix, o nią trzeba pytać takich zawodników jak Tomasz Gollob lub Jarosław Hampel – dodaje Maciej Janowski.

Zdetronizowanie aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu, reprezentanta Wielkiej Brytanii, Taia Woffindena to marzenie każdego zawodnika biorącego udział w cyklu Grand Prix. Maciej Janowski na co dzień ściga się w jednej polskiej drużynie z Woffindenem. Czy dzięki temu wie w jaki sposób pokonać mistrza? - Zamknąć w busie, a klucze wyrzucić do rzeki – żartuje Janowski i dodaje, że oczywiście są sportowe sposoby na pokonanie IMŚ z 2015 roku.

Pełna treść wywiadu z Maciejem Janowskim:


LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland odbędzie się 14 maja o godzinie 19.00 na PGE Narodowym. Kolejnego dnia, na tym samym obiekcie (początek o godz. 14.00) rozegrany zostanie oficjalny mecz reprezentacji Polska – Reszta Świata. Ostatnie bilety na oba wydarzenia można kupować na www.kupbilet.pl/sgp2016.

Przypomnijmy, że cykl 2016 FIM Speedway Grand Prix transmitowany będzie tylko w Canal+.

Link skrócony: pgenarodowy.pl/4330-75c98