https://pgen.pl/assets/cache/ba8fbb4e85dbcce91bb9cc1e9ac17449_750_319_optim.jpg

Głosujemy na Sonika i oglądamy z nim Grand Prix

Rafał Sonik, który jest jedynym przedstawicielem sportów motorowych w tegorocznym Plebiscycie "Przeglądu Sportowego", nie ukrywa, iż chętnie pojawi się na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, ponieważ żużel zawsze go fascynował.

– To, że jestem wśród nominowanych w plebiscycie, stanowi wielką szansę dla polskiego motosportu. Liczymy się i stanowimy siłę nie mniejszą niż w lekkiej atletyce lub skokach narciarskich – przyznał Rafał Sonik.

W historii tylko trzy razy przedstawiciel sportów motorowych wygrał ten prestiżowy plebiscyt. W 1967 roku najwięcej głosów kibiców otrzymał Sobiesław Zasada. Po trzydziestu dwóch latach na ten sam tytuł zapracował Tomasz Gollob, a w 2008 roku kibice przyznali go Robertowi Kubicy.

– Żużel znam jeszcze z młodych lat i jestem przekonany, że zasługuje on na uznanie, ponieważ jest sportem widowiskowym i kiedy raz zobaczy się go na stadionie, bardzo łatwo złapać żużlowego bakcyla. Wiem, że Warszawa po raz drugi będzie gościć najlepszych zawodników na świecie, a nasi reprezentanci liczą się w tym sporcie od wielu lat. Zachęcam wszystkich, aby im kibicować na pięknym stadionie, którym jest PGE Narodowy. Jeśli tylko będę na miejscu, na pewno osobiście pojawię się na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland – powiedział Rafał Sonik.

Rafał Sonik zawsze kibicuje wszystkim polskim sportowcom, teraz całe środowisko motorowe w Polsce może wspomóc zwycięzcę Rajdu Dakar, poprzez oddanie na niego swojego głosu. Plebiscyt trwa do 8 stycznia, kiedy głosy z kuponów drukowanych w „Przeglądzie Sportowym” oraz głosy oddawane za pośrednictwem strony internetowej zostaną zsumowane. Głosowanie pod adresem: plebiscyt.przegladsportowy.pl/glosowanie. Rafał Sonik jest nominowany z numerem 17.

Link skrócony: pgenarodowy.pl/4330-1ce50